Son Haberler
  1. HASKETBOL GSK’NIN BASKETBOL FABRİKASI İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR…
  2. 19 MAYIS 2019 ALİ DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI-ZİRVEDE SAHUR
  3. 18. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZ AVANOS VE KAYSERİ’DE YAPILDI…
  4. U10 KIZ TAKIMIMIZIN SEZONU BAŞLADI…
  5. ERÜ BAHAR ŞENLİĞİ SÜHA-RH TURİZM 3X3 BASKETBOL TURNUVASINDA ŞAMPİYON HASKETBOL GSK OLDU..

ÖNCE İYİ İNSAN SONRA İYİ SPORCU SONRA DA İYİ BASKETBOLCU YETİŞTİRMEK AMACIYLA ÇALIŞMALARINA RA VERMEDEN DEVAM EDEN HASKETBOL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNE MADDİ MANEVİ DESTEK OLAN KİŞİ VE KURULUŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLDUĞUNUZ İÇİN BASKETBOLUN DAHA İYİ YERLERE GELMESİ VE GENİŞ KİTLELERE YAYILMASI İÇİN VERDİĞİNİZ DESTEKTEN VE KADİR ŞİNAZ DAVRANIŞINIZDAN DOLAYI MİNNET DUYUYORUZ…

 

 

KULÜBÜMÜZE DESTEK OLANLAR

 

GÜRAY MÜZE VE GÜRAY SERAMİK

Güray Müze, Avanos ilçesi sınırları içinde çağdaş müzecilik anlayışı ile kurulmuştur. Teşhir salonları, sosyal etkinlik alanları ve diğer hizmet birimlerinin bulunduğu yapı kayaya oyularak, yerin 20 m altında 1600 m2 lik bir alana inşa edilmiştir. Mimari yapısı ve konsepti müzeye dünyanın ilk ve tek yer altı seramik müzesi olma özelliğini kazandırmıştır.

Gerek pişmiş toprak seramik eserleri gerekse de küçük buluntuları ile zengin bir koleksiyona sahip olan müze; üç bölümden oluşmaktadır.

– 1. Bölüm: Antik Eserler Salonu 

– 2. Bölüm: Modern Eserler Salonu.

– 3. Bölüm: Sergi Salonu, Kafeterya ve içinde şöminesi olan bir Fuayedir.

Müze yıl boyunca açık olup, gündüz saatlerinde müze ziyaretçilerine hizmet vermekte, akşamları ise mistik ortamında, yemekli toplantı, seminer, sempozyum, kokteyl, dans, sema gösterisi ve konser gibi nezih organizasyonlar için özel salon olarak kullanılmaktadır. Söz konusu etkinlikler için müze 400 kişiye kadar hizmet verebilmektedir. Bu etkinlikler sırasında antik eserler salonun merkezindeki büyük kubbenin altındaki platform, gerektiğinde 1 metre yükselip, etrafında dönerek bir sahne görevi görmektedir. 

Adres:

Yeni Mahalle Dereyamanlı Sokak No:44 50500 Avanos/Nevşehir TURKEY

Telefon:

+90 384 511 2374

Telefon(2):

+90 384 511 5756

http://www.guraymuze.com/     http://www.gurayceramic.com/